Strona Główna » ATLAS, TEREX-ATLAS

Serwis żurawi ATLAS

Serwis i remonty żurawi oraz dźwigów HDS marek ATLAS oraz Terex-Atlas.

Oferujemy całościową obsługę serwisową żurawi ATLAS. Nasze usługi to m.in.:

  • Remonty kapitalne i naprawy główne żurawi ATLASnaprawa żurawi i dźwigów HDS ATLAS-Terex
  • Naprawa hydraulik (rozdzielacze, zamki, siłowniki itp.) żurawi ATLAS
  • Naprawa i serwis elektroniki żurawi ATLAS (w tym m.in. diagnostyka komputerowa oraz wygrywania oprogramowania)
  • Regeneracja siłowników i rozdzielaczy żurawi ATLAS
  • Regeneracja i naprawa kolumn obrotu oraz wysuwów i ramion żurawi ATLAS
  • Części zamienne i filtry do żurawi ATLAS
  • Usuwanie luzów i wycieków
  • Dozór technicznych – konserwacja oraz UDT żurawi ATLAS

Naprawa dźwigów ATLAS i Terex

Dźwigi HDS to popularne określenie żurawi przeładunkowych (niekiedy określane również mianem rozładunkowych), montowanych najczęściej na samochodach ciężarowych, rzadziej dostawczych.

serwis żurawi i dźwigów HDS ATLAS-TerexSpotyka się również urządzenia tego typu zamontowane na samodzielnych podwoziach, jednostkach pływających, pociągach specjalnych, a także jako urządzenia stacjonarne zabudowane na stałym fundamencie.

Dźwigi HDS (m.in. maszyny ATLAS i ATLAS-Terex) zaliczają się do grupy dźwignic (maszyny o pracy przerywanej), czyli urządzeń dźwigowych (dźwigowo-transportowych), których przeznaczeniem jest przemieszczanie w przestrzeni – zarówno poziome, jak i pionowe – ładunków o rożnego typu i zróżnicowanych gabarytów. W tym celu żurawie są zaopatrzone w hak lub inne urządzenie chwytające. Z racji tego, że chodzi o przemieszczanie na małe odległości, żurawie zalicza się do urządzeń transportu bliskiego.

żurawie i dźwigi HDS ATLAS-Terex naprawaPomimo tego, że żurawie HDS - dźwigi rozładunkowe HDS - formalnie zalicza się do grupy żurawi samojezdnych (patrz: norma „PN-ISO 4306-2:1998 Dźwignice - Terminologia - Żurawie samojezdne”), w powszechnym użyciu nie nazywa się ich samojezdnymi (samobieżnymi) dźwigami samochodowymi. To pojęcie jest zarezerwowane dla dużych urządzeń dźwigowych na samochodach pojazdach ciężarowych (ew. podwoziach samojezdnych), nie służących do rozładunku tychże pojazdów. Nie oznacza to jednak, że dźwigi HDS nie spełniają podobnych funkcji jak dźwigi samochodowe samobieżne.

Żurawie HDS (w tym także żurawie ATLAS) są maszynami dźwigowymi działającymi w oparciu o hydraulikę siłową (napęd hydrauliczny). Zasadnicze elementy żurawia tworzą: kolumna obrotowa oraz wysięgnik osadzony na szczycie tejże. W przypadku żurawi mamy do czynienia z tzw. wysięgnikiem przegubowym, czyli takim, który składa się z kilku ramion połączonych przegubami.

Żurawie Atlas i Terex Atlas należą do najpopularniejszych żurawi HDS w Polsce.

Żadna część treści jak i całość treści zawartych na www.serwis-hds.pl nie może być kopiowana, powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie oraz w jakikolwiek sposób (w tym m.in. elektroniczny, mechaniczny lub inny na wszelkich mozliwych polach eksploatacji) włącznie z szeroko pojętą digitalizacją, w tym także publikowaniem w źródłach drukowanych oraz zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek wykorzystanie treści/utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez wskazanej zgody stanowić będzie naruszenie prawa, jest zabronione pod groźbą kary, a także może być ścigane prawnie.

copyright © HDS Serwis Sp. z o.o.